urządzenie schodowe

Urządzenia do stosowania w hotelach przyjaznych niepełnosprawnym

Większość ludzi planuje przez długi czas to w jaki sposób przebudować lub wyremontować swój obiekt noclegowy czy własy dom, ale jeśli ty lub ktoś bliski nagle staje się niepełnosprawny lub ma upośledzoną mobilność – wszystko się zmienia. To może być wielkie wyzwanie, sporo osób może nie wiedzieć, od czego zacząć. Na szczęście, istnieją liczne urządzenia do stosowania w domach osób niepełnosprawnych pozwalające na modyfikacje i remont domu, aby uczynić warunki mieszkalne bardziej dostępnymi dla tych osób. Współczesna architektura oraz rozwiązania maszynowe (w tym miniaturyzacja silników i siłowników) pozwala na dostosowanie obiektów mieszkalnych i noclegowych do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Dostosuj hotel i dom – zmodyfikuj kuchnie oraz ciągi komunikacyjne

Modyfikacje kuchenne są doskonałym miejscem do rozpoczęcia dla tych rozwiązań życiowych. Kuchnia jest często punktem w domu, gdzie rodzina i przyjaciele zbierają się, aby jeść i rozmawiać. Niektóre remonty kuchenne mogą obejmować:

  1. obniżenie wysokości blatów,
  2. powiększeni powierzchni,
  3. dostosowanie wysokości urządzeń,
  4. zwiększenie ilości oświetlenia,
  5. zadbanie o dostęp do kuchni przez krzesełka schodowe

Z tych wszystkich powyższych punktów najważniejsze wydają się schodołazy dla wózków – muszą ułatwić one dostęp do różnorodnych pomieszczeń w dom, ale przede wszystkim do kuchni, bowiem to właśnie kuchnia jest doskonałym miejscem, aby rozpocząć zmiany w domu, które będą w stanie wnieść więcej normalności do codziennego życia osoby niepełnosprawnej, zarówno teraz jak i w przyszłości. Szczególnie ma to znaczenie, gdy kuchnia znajduje się na pierwszym piętrze – wtedy takie schodołazy będą najlepszym rozwiązaniem w ramach renowacji. Warto o tym pomyśleć możliwie jak najszybciej, aby poszkodowana osoba miała większą samodzielność i niezależność.