budynek rezerwowanego hotelu

Częste rezerwacje hotelowe to szansa na zniżki

Niegdyś sporym zainteresowaniem cieszył się system Grupon. Opierał swoją politykę na zachęcaniu klientów do grupowego korzystania z ofert – w tym również noclegów. Klienci mogąc skorzystać z oferty tańszej o 10-20% chętnie rezerwowali różnego rodzaju okazyjne promocje grupowe. Z czasem efekt wielkich obniżek przestał być aktualny i obecnie Grupon stał się zdecydowanie mniej znaczącym źródłem rezerwacji hotelowych.

Ważna stała się lojalność gości dokonujących rezerwacje hotelowe a nie efekt tłumu

O ile promocje grupowe opierały opłacalność takiej oferty na efekcie tłumu, kiedy to bardziej opłacalne było zrezygnowanie ze sporej marży na rzecz zwiększenia obłożenia w hotelu, tak współcześnie hotele kładą zdecydowanie większy nacisk na ponowne przyciągnięcie klientów zadowolonych z pobytu.

  1. Rezerwacje hotelowe dokonywane przy udziale kart stałego klienta, oraz udzielnie zniżek klientom, którzy spełniają określone warunki
    Skorzystali z oferty hotelu w przeszłości
  2. Pozostawili dane kontaktowe i zgodę na działania marketingowe, celem m.i. identyfikacji przy kolejnych wizytach

dodatkowe obniżki. Celem stosowania takich obniżek jest zapewnienie klienta który miał okazję skorzystać z oferty danego obiektu, oraz przekonał się co do jakości usług do ponownego odwiedzenia danego miejsca. Okazuje się, że im starszy i bardziej zamożny klient obiektu hotelowego tym większe prawdopodobieństwo że będzie chciał ponownie skorzystać z obiektu i polecić go swoim znajomym

Rezerwacje hoteli przez stałych klientów są lepsze niż okazjonalne grupy gości

logo hoteluSystem rezerwacji grupowych miał pewną wadę, która szczególnie w przypadku obiektów hotelowych była nieznośna. Często korzystające grupy młodych ludzi (dla których oferty grupowych rezerwacji są bardziej atrakcyjne) z rezerwacji hotelowych przekładało się na ich zachowanie i obniżenie jakości usług hotelowych oferowanych pozostałym gościom hotelowym. Zdecydowanie lepiej obsługiwać klientów o znanej obiektowi renomie, który chętnie skorzysta z oferty ponownie.

Dla obsługi rezerwacji hotelowych z systemów rezerwacji (portali rezerwacji) oraz systemów takich jak rezerwacje grupowe można skorzystać z oprogramowanie hotelowego umożliwiającego sprawne prowadzenie grafika hotelowego.

 

 

Rezerwacje hoteli w Polsce

Rezerwacja hoteli Online