widny w hotelach

Hotele dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych

W dobie dynamicznego rozwoju, erze internetu, automatyzacji i udogodnień nasze społeczeństwo staje się coraz bardziej wygodne i pragnie na każdym kroku ułatwiać sobie życie. Dziś w ciągu kilku chwil możemy się ze sobą komunikować, prawie każdy ma już telefon komórkowy, laptopa czy tablet. Nie ma ograniczeń czasowych – piszemy maila lub smsa, na którego po kilku minutach otrzymujemy odpowiedź. Pęd życia przekłada się również na pracę obiektów noclegowych – ważne jest, aby goście mogli swobodnie i bezproblemowo korzystać z technologii, ale również i bezpiecznie oraz szybko przemieszczać się w obrębie obiektu.

Wygoda lub konieczność – windy w budynkach

Doba wysyłania listów i oczekiwania na odpowiedzi tygodniami lub miesiącami już dawno minęła – obecnie możemy na bieżąco komunikować się z bliskimi osobami, które mogą znajdować się na drugim końcu globu. Jesteśmy bardziej mobilni, dostępni i wygodni. Budujemy imponujące drapacze chmur, które zachwycają nie tylko swoją formą, ale również szeregiem doskonałych udogodnień. Windy w budynkach lub nieco szersze i lepiej przystosowane windy dla niepełnosprawnych to obecnie standard, bez którego żaden wieżowiec nie ma racji bytu.Szczególnie ważne jest, aby obiekty mniejsze, które nie posiadają zbyt wielu kondygnacji, jak

  • hostele
  • pensjonaty
  • uzdrowiskowe ośrodki noclegowe

wyposażone były w urządzenia wspierające osoby z problemami ruchowymi – nieduża ilość kondygnacji nie jest co prawda większym problemem dla osób w pełni sprawnych, jednak dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich nocleg na wyższych piętrach będzie niedostępny. Szczególnie ważne jest aby rozwijać ofertę swojego obiektu pod kątem osób o ograniczonych możliwościach ruchowych – są to od zawsze ważni klienci, których opinie na temat obiektu są brane pod uwagę podczas wyboru miejsc noclegowych.

Wygoda turystów, a konieczność stosowania wind schodowych

Zupełnie inna sytuacja niż w obiektach publicznych jak hotele czy obiekty noclegowe może mieć miejsce w obiektach mieszkalnych, współcześnie projektowane obiekty są prawnie zobowiązane do zastosowania odpowiednich udogodnień dla niepełnosprawnych. Wielu inwestorów budowlanych bierze pod uwagę montaż wind osobowych w niższych obiektach mieszkalnych, z uwagi na wygodę potencjalnie kupujących mieszkania.

Nikt nie będzie wchodził na trzydzieste piętro po schodach – jest to dla nas niewyobrażalne! Większość deweloperów musi również dostosować budynki do potrzeb osób niepełnosprawnych – w tym celu stosuje się instalacje wind schodowych, które pomagają pokonywać bariery i znacznie ułatwiają życie osobom, które nie mogą chodzić o własnych siłach. Takie systemy można również instalować w prywatnych domach lub mieszkaniach wielopoziomowych – dzięki windom schodowym osoba niepełnosprawna może swobodnie poruszać się po własnym domu i nie czuje żadnych ograniczeń. To właśnie takie nowatorskie rozwiązania i wynalazki sprawiają, że dynamiczny postęp to coś więcej niż tylko wygodna i łatwa, codzienna egzystencja.

Autor:

Źródła:

http://www.platformy-przyschodowe.pl/windy-schodowe

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/11716?print_doc_id=169304

http://citygreen.pl/hotel-dostosowany-dla-niepelnosprawnych/

http://www.national-geographic.pl/traveler/podroze-ucza-ze-niepelnosprawnosc-to-nie-koniec-swiata-podroznicy-na-wozkach-inwalidzkich-opowiadaja-o-swojej-wyprawie-i-o-zyciu-w-drodze-wywiad