Ochrona obiektów – co warto o niej wiedzieć?

Poczucie bezpieczeństwa to jedna z podstawowych potrzeb człowieka, która nie powinna nigdy zostać naruszona. Człowiek, w sytuacji zagrożenia nie zawsze myśli logicznie. Ważne jest by wiedział do kogo i do jakich instytucji się zwrócić, gdy taka sytuacja ma jednak miejsce. Dobrze, gdy ma również świadomość, że nie jest w tej sytuacji sam – obecność ochroniarza lub chociażby monitoringu jest niezwykle pomocna.

Czym jest grupa interwencyjna? 

Grupa interwencyjna to specjalnie dobrani i wyszkoleni ludzie, którzy cały czas są w gotowości, by podjąć interwencję. Są to pracownicy ochrony, którzy odbyli szereg specjalistycznych szkoleń, by móc reagować w wielu sytuacjach, niejednokrotnie kryzysowych. Poruszający się specjalnymi, oznakowanymi pojazdami pracownicy ochrony są w stałym kontakcie z centralą za pomocą łączności radiowej, co pozwala na niemalże natychmiastowe przyjęcie zgłoszenia o zdarzeniu i wyruszenie na akcję interwencyjną. Grupa interwencyjna wspiera również pracowników ochrony fizycznej, którzy wykonują swoje zadania interwencyjne w różnego rodzaju obiektach. Wysoki poziom umiejętności podejmowania decyzji pod presją czasu i ogromnego stresu jest nieoceniony podczas poważnych interwencji. Grupa wspierana jest profesjonalnymi rozwiązaniami technicznymi. Ich zadania to między innymi ochrona mienia oraz obiektów.

Podjazdy interwencyjne – jak to wygląda?

Każda akcja ma swój określony schemat, według którego podjazd grupy interwencyjnej musi przebiegać krok po kroku, by zapewnić pełen profesjonalizm i bezpieczeństwo wszystkich zgromadzonych. Podjazdy interwencyjne zawsze zaczynają się od przyjęcia zgłoszenia. Kolejnym wykonanym krokiem przez grupę interwencyjną jest przyjazd na miejsce, którego zgłoszenie dotyczy. Gdy grupa przybędzie do obiektu/miejsca należy zweryfikować cały stan obiektu. Obejmuje to między innymi sprawdzanie okien i drzwi oraz upewnienie się, że instalacje sanitarne takie jak instalacja wodna, gazowa, wentylacyjna, grzewcza itd. pracują odpowiednio i nie powodują zagrożenia. Kolejno wykonuje się zabiegi, które redukują koszty mediów, takie jak wyłączenie niepotrzebnie włączonego oświetlenia. Ostatnim krokiem jest potwierdzenie stanu miejsca lub obiektu oraz sporządzenie raportu o miejscu, w którym odbyła się interwencja.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *