sala wykładowa

Katowice – miastem edukacji

Przez niektórych nazywane miastem rozrywki, przez innych zaś miastem z rozwiniętą siecią szkół, uczelni. Nie sposób się nie zgodzić z tymi obiema opiniami. Pewne jest na pewno to, że jeśli są osoby, które oczekują wysokiego poziomu kształcenia, przygotowania do zawodu w Katowicach znajdą to wszystko. Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o działalność Uniwersytetu Śląskiego ale innego typu szkół dzięki którym istnieje szansa zdobycia kwalifikacji niezbędnych do wykonywania zawodu, praktycznej i teoretycznej wiedzy.

Szkoły wyższe

Wspomniana wcześniej uczelnia (Uniwersytet Śląski) jest jedną z bardziej znanych i rozpoznawalnych i kojarzonych ze Śląskiem. Jednak to nie jedyna szkoła wyższa, która cieszy się dużym uznaniem, w Katowicach można spotkać również kilka wydziałów Politechniki Śląskiej. W tym regionie można podjąć edukację nie tylko w Państwowych szkoły. Niepublicznych uczelni również jest spora ilość, cieszą się wśród młodych dużym zainteresowaniem głównie za sprawą oferowanych ciekawych kierunków kształcenia.

kursy w katowicach

Placówki szkoleniowe

Chcąc pogłębić swoje kwalifikacje zawodowe, istnieje możliwość skorzystania z różnego typu szkoleń kursów doskonalących. Kursy w Katowicach dają szansę rozwoju i zdobycia umiejętności zawodowych. Zwłaszcza, że są organizowane dla wielu branż, dzięki czemu każdy może znaleźć coś interesującego dla siebie. Kursy w Katowicach organizuje chociażby jedna ze znanych placówek a w zasadzie szkół dla dorosłych Sukces Edukacja (www.sukcesedukacja.pl).

Szkoły życia/przygotowujące do zawodu

Z myślą o osobach niepełnosprawnych w tym regionie zostało otwartych kilka szkół przysposabiających do zawodu. Przez niektórych nazywane, określane jako szkoły życia. Katowice jako jedno z nielicznych miast mogą pochwalić się i taki placówkami. Celem tychże szkół życia jest przygotowanie osób niepełnosprawnych do wejścia na rynek pracy, umożliwienia im zdobycie ni zbędnej wiedzy i praktyki do tego by mogli w pełni funkcjonować w życiu społecznym. Otwarte Okno – to zespół szkolno przedszkolny który prowadzi zajęcia w zakresie przysposobienia do zawodu. Więcej o funkcjonowaniu szkoły na stronie www.otwarteokno.edu.pl