Jaka najlepsza nawierzchnia na boiska sportowe?

Oddane do użytku boiska sportowe muszą spełniać określone normy. Przede wszystkim powinny być bezpieczne, funkcjonalne i zapewniać dużą wygodę użytkowania. W końcu ma ono znaczący wpływ na osiągnięcia sportowców. Trudno byłoby sobie wyobrazić boisko, które ma wyboje, jest śliskie i takie, które nie absorbuje drgań. Zatem dużą rolę odgrywa więc nawierzchnia sportowa, która pokrywa boisko.

Nawierzchnie sportowe z poliuretanu

Najczęściej stosowanym materiałem do budowy sportowych boisk jest poliuretan. Z niego bardzo często tworzone są nawierzchnie sportowe. Warto tutaj wymienić chociażby nawierzchnię typu COURTY –  która składa się z modułów gotowych od razu do montażu. Wiele boisk wielofunkcyjnych jest zbudowanych właśnie z nawierzchni sportowej COURTY.

Jest nie tylko wygodna i szybka w montażu ale przede wszystkim bardzo dobrze się prezentuje, jest efektowna i do tego odporna na warunki atmosferyczne i w pełni absorbująca drgania. Pokrótce zapewnia duży komfort i bezpieczeństwo podczas ważnych wydarzeń sportowych. Bogatą ofertę inspirujących rozwiązań posiada dystrybutor nawierzchni sportowych – Courty.pl. Nawierzchnia ta świetnie radzi sobie w każdych warunkach niezależnie od docelowej lokalizacji oraz częstości użytkowania.

Nawierzchnie z murawy syntetycznej

Innym równie popularnym rozwiązaniem nawierzchni sportowych jest tak zwana murawa syntetyczna. W przeciwieństwie do naturalnej murawy, zastosowana trawa syntetyczna jest odporna na działania promieni UV i nie wymaga większej pielęgnacji. Jest więc rozwiązaniem dużo praktyczniejszym od naturalnej trawy, którą trzeba pielęgnować podcinać itp.

Murawa syntetyczna wykonana z materiałów odpornych i wytrzymałych, dzięki czemu zachowuje ona estetyczny i elegancki wygląd nawet przy dużej eksploatacji boiska. Co więcej może być stosowana nie tylko na obiektach otwartych zewnętrznych ale spokojnie do wewnętrznego użytku do montażu hal sportowych. Odpowiednio pielęgnowana i zabezpieczana murawa syntetyczna zapewnienia naturalny i atrakcyjnego wygląd niemal przez cały rok.