ryba

Gdzie dobrze zjeść w Trójmieście?

Przebywając gościnnie w innymi mieście, mamy duży apetyt na zwiedzanie nowych zakątków ale też nierzadko apetyt na dobrą kuchnię. Nie da się ukryć oferta gastronomiczna w niemal każdym mieście turystycznym jest mocno rozwinięta. Wybór jest naprawdę duży co nie oznacza, że zawsze dobry. Jak więc wybrać miejsce w którym można smacznie zjeść?

Postaw na smażalnie

W okolicach pomorza spotkamy chyba najwięcej smażalni, w końcu pomorze słynie z właśnie z takich miejsc w których można zjeść świeża rybkę. Nie sposób więc nie skorzystać z oferty smażalni, która oferuję np. rybki prosto z kutra. Biorąc pod uwagę trójmiasto najwięcej tego typu miejsc znajdziemy w Gdyni. Właśnie tam znajdziemy port rybacki a nieopodal niego molo rybackie. Jest to miejsce najczęściej wybierane przez smakoszy ryb oraz klimatycznych miejsc nieopodal morskiego wybrzeża. Oprócz doznań smakowych możemy tutaj zachłysnąć się również pięknym, urokliwym nabrzeżem morza bałtyckiego.

Klimatyczne restauracje

Jeśli oprócz walorów smakowych chcemy również doznać wrażeń wzrokowych warto wybrać się do klimatycznych restauracji zlokalizowanych na plaży bądź z widokiem na morze. Sopot to zdecydowanie kurort w którym znajdziemy właśnie tego typu restauracje. mamy tutaj do wyboru niemal kuchnie z całego świata,jest to opcja szczególnie dla tych bardziej wybrednych którzy oczekują czegoś więcej niżeli wyłącznie smażalni ryb czy budek z szybkim jedzeniem. Sopot należy bowiem do tych miejsc w którym możemy spotkać restauracje oferujące fuzje smaków.

restauracja nad morzem

Skorzystanie z oferty cateringu

Kto powiedział, że wypad nad morze musi kojarzyć się wyłącznie ze smakowaniem posiłków na mieście? Dla osób “bardziej leniwych” idealną propozycją jest catering – Gdańsk, Gdynia, Sopot w każdym z tych miasteczek znajdziemy firmę cateringową, która dowiezie nam na czas posiłek. W większości menu firm cateringowych jest bardzo rozbudowane, można znaleźć nie tylko typowe”domowe “ posiłki ale także zdrowe i świeże posiłki. Chcąc znaleźć dobrą ofertę cateringową wystarczy, że skorzystamy z internetu i wyszukamy firmę cateringowa po określonej lokalizacji np. wpisując “catering Gdańsk” czy analogicznie “catering Sopot” czy zupełnie inną lokalizację trójmiasta czy innego zakątka pomorza.

Sprawdź najnowsze wiadomości z pomorza: https://www.tvn24.pl/pomorze,42

Zobacz też https://www.trojmiasto.pl/