Rzeszów się zmienia

Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad Rzeszów zmienił się nie do poznania. Z małego, prowincjonalnego miasta wojewódzkiego przeobraża się stopniowo w wielki ośrodek akademicki, miejsce do mieszkania, centrum kultury, miejsce imigracji zarówno wewnętrznej, jak i zewnętrznej.

Dzięki bogatej ofercie akademickiej uczelni zarówno państwowych, jak i prywatnych, do Rzeszowa przyjeżdżają dziesiątki tysięcy studentów zarówno z Polski, jak i z Ukrainy. Należy wobec tego zadać pytanie – czy inwestycje mieszkaniowe w Rzeszowie to rozsądny krok? Uważamy, że tak. Zawsze warto jest inwestować w nieruchomości. Napełnienie portfela inwestycyjnego stosownymi budynkami, bądź też akcjami firmy zarządzającej nieruchomościami to dobry krok na biznesowej drodze. Inwestycje mieszkaniowe w Rzeszowie, jak i wszędzie indziej, noszą za sobą pewne ryzyko, co udowodnił kryzys finansowy 2008-209. Wtedy to wartość mieszkań spadła nagle do zera, ze względu na niewypłacalność wielu pożyczkobiorców. Ówczesny problem miał swoje korzenie w tzw. polityce równościowej, która wynikała z przemian polityczno-ideologicznych współczesnego świata. W ramach tejże polityki, masowe były sytuacje, gdy młody mężczyzna wychodzący z więzienia otrzymywał kredyt, pomimo bycia NINJA, co jest akronimem od wyrazów no income, no job, no assets. Stopniowo, taki pożyczkobiorca był poganiany przez banki, aby zaczął spłacać kredyt, jednak on nie wykazywał ani zdolności spłaty, ani chęci spłaty, ani możności do spłaty. W wyniku takich zjawisk, banki stawały się właścicielami hipotek, których nikt nie chciał kupić, bo ceny były zbyt duże, nikogo nie było na nie stać, a kredytów już nie udzielano. To spowodowało wielki kryzys finansowy.

Czy scenariusz się powtórzy?

Inwestycje mieszkaniowe Rzeszów to okazja, by sprawdzić, czy jest możliwość powtórzenia niegdysiejszego kryzysu finansowego. Obecnie sytuacja na rynkach finansowych jest poprawna, mamy wieloletnią hossę, która póki co nie wykazuje tendencji spadkowych. Jest olbrzymia szansa, że zainwestowanie pieniądze w lokale użytkowe w Rzeszowie i w całym województwie podkarpackim w dłuższej perspektywie czasowej przyniosą olbrzymie zyski dla klientów i inwestorów.

Przykładowe inwestycje mieszkaniowe można podejrzeć na stronach: