Wiertarka DeWalt, fot. www.xl-narzedzia.pl

O czym należy pamiętać kupując wiertarkę?

Wiertarka to jedno z najbardziej praktycznych elektronarzędzi, które może się przydać niemal przy każdym remoncie i tym samym powinno się znaleźć na wszelki wypadek w każdym gospodarstwie domowy bądź warsztacie. Poza samym narzędziem warto dobrać także akcesoria i dodatki, które ułatwią pracę.

Do czego można użyć wiertarki?

Wiertarka z odpowiednio dobranymi akcesoriami może posłużyć także jako: wkrętarka, frezarka, szlifierka, wiertarka kolumnowa, pompa wodna, wiertarka udarowa czy młotowiertarka. W zależności od przewidywanego zastosowania, warto zakupić dodatki, które mogą ułatwić w przyszłości wykonywanie wielu innych rodzajów prac, bez konieczności zakupu nowego i drogiego specjalistycznego narzędzia, które nie będzie tak często potrzebne jak wiertarka.

Przydatne akcesoria

Jednym z najbardziej przydatnych akcesoriów do wiertarki jest oczywiście zestaw wierteł o różnych długościach i średnicach, które można wykorzystać do wiercenia w różnych podłożach. Inne budowy i materiały, z jakich są owe wiertła wykonane, pozwalają wiercić m.in. w drewnie, stali, betonie, szkle czy nawet w tak delikatnym materiale, jakim jest ceramika. Najlepiej zastanowić się, jakich wierteł będziemy potrzebować najbardziej i właśnie takie zakupić. Praktycznym rozwiązaniem będzie także zakup całego zestawu podstawowych wierteł w praktycznej walizce bądź etui. Zestawy zazwyczaj są nieco tańsze od zakupu każdego elementy z osobna, a dzięki walizce będzie można łatwiej przenosić je np. w pracy lub innych miejsc. Warto zakupić również: zestaw różnorakich bitów, nasadek i rozwiertaków do śrub, które są bardzo potrzebne w przypadku wkręcania, rozkręcania i odkręcania konkretnych elementów różnego typu, dzięki tym dodatkom wiertarka będzie mogła zostać użyta także jako wkrętarka. przydać się mogą także zdzieraki do różnych materiałów do oddzielania warstw, kamienie szlifierskie, szczotki czy ściernice trzpieniowe do wygładzania różnych powierzchni, dłuto czy też otwornice, które znacznie ułatwiają wykonywanie otworów w różnych powierzchniach.   

Jaką kupić wiertarkę?

Odpowiednie akcesoria to jednak nie wszystko. Aby wszystko sprawnie działało i obyło się bez żadnych problemów najlepiej zakupić sprzęt znanej i cenionej marki, który posłuży przez wiele lat, co zresztą dotyczy także akcesoriów. Bardzo dobrą renomą cieszą się wiertarki DeWalt oraz akcesoria firmy Yato – https://xl-narzedzia.pl/wiertarki-dewalt-c-915_933.html/s=2.