mieszkania deweloperskie

Jak kupić mieszkanie z rynku pierwotnego?

Młodzi ludzie coraz częściej decydują się na zakup mieszkań z rynku pierwotnego. Różnego rodzaju programy rządowe zachęcają do zakupu do tego typu inwestycji. Decyzja ta jest także podyktowana kwestią finansową. Czasem po przekalkulowaniu okazuje się, że mieszkanie od dewelopera jest tańsza inwestycją niż zakup mieszkania na kredyt z rynku wtórnego. Co powinniśmy wziąć pod uwagę kupując mieszkanie od dewelopera kilka wskazówek poniżej.

Realizacje dewelopera

Zakup mieszkania powinniśmy zacząć od wybrania firmy deweloperskiej, i sprawdzenia tego co oferuje deweloper, w jakim guście chcemy znaleźć mieszkania deweloperskie. Rzeszów, Warszawa czy Katowice w każdym z tych miast na pewno znajdziemy dobrą firmę deweloperską. Jeśli mamy już upatrzoną firmę przyjrzyjmy się jej dokładniej.

  • zobaczmy jak kształtują się ceny mieszkań
  • w jakiej zabudowie deweloper tworzy mieszkania
  • jakiej wielkości mieszkania oferuje deweloper
  • gdzie są zlokalizowane

To oczywiście tylko część punktów na które warto zwrócić uwagę. Nie można także zapomnieć o sprawdzeniu dotychczasowych realizacji jakie oddał do użytku deweloper. Dodatkowo można sprawdzić czy deweloper terminowo realizuje każdy zlecony projekt.

Sprawdź standard inwestycji

Każdy deweloper ma określony budżet na projekt mieszkań. Dobrze jest przyjrzeć się temu z bliska i dowiedzieć wcześniej jakiego standardu mieszkania możemy oczekiwać. To bardzo ważne zwłaszcza, że zakup mieszkania wiąże się z przeznaczeniem na niego jakiegoś konkretnego budżetu. Dobrze więc byłoby wiedzieć co otrzymamy w “pakiecie” a na co dodatkowo będziemy musieli przeznaczyć pieniądze.

Zwróćmy więc uwagę na:

  • instalację ogrzewania centralnego
  • czy mieszkanie posiada taras/balkon
  • czy kompleks będzie monitorowany
  • w jakim stylu tworzone są budynki i ich wnętrza
  • jak wyglądają układy pomieszczeń mieszkalnych
  • czy na terenie inwestycji będą wydzielone miejsca parkingowe/ parking podziemny

mieszkanie od dewelopera
Gdzie szukać dobrego dewelopera?

Od wyboru firmy deweloperskiej wiele zależy, to czy będziemy zadowoleni ze zrealizowanej inwestycji mieszkaniowej, to jak będzie przebiegać współpraca. Dlatego wybór tej która ostatecznie ma dla nas wykonać mieszkanie powinien być poprzedzony często długotrwałym poszukiwaniem. Wyboru możemy dokonać np. z polecenia biura nieruchomości, z polecenia znajomych bądź jak nie mamy takiej możliwości za pośrednictwem internetu. Wyszukiwanie możemy rozpocząć wpisując w wyszukiwarkę zapytanie najlepiej z uwzględnieniem miasta w którym chcemy kupić mieszkanie. Jeśli chcemy zdecydować się na Rzeszów. Wpisując hasłoRzeszów mieszkania nowe czy mieszkanie deweloperskie Rzeszów natrafimy na kilka firm deweloperskich, które oferują tego typu usługi nie sposób nie wymienić tutaj znaną i najczęściej wybraną firmę deweloperską Apklan.

Więcej na temat zakupu mieszkania z rynku pierwotnego znajdziesz na www.mieszkaniedm.pl/zasady-programu/