zatoka szczecińska

Zwiedzanie Szczecina i okolic

Szczecin jest pięknym miastem, a dokładniej stolicą województwa zachodniopomorskiego. W jego obrębie mieści się wiele ciekawych turystycznie miejsc godnych odwiedzenia. Wybierając się do Szczecina warto przede wszystkim przyjrzeć się bliżej jego historii sięgającej IX wieku.

panorama szczecina

Panorama miasta. Fot: Tomlight.pl

Otóż miasto to należało niegdyś do Polski lecz w wyniku wojen i różnych konfliktów znajdowało się w rękach różnych władców. W wyniku wojny trzydziestoletniej zmarł ostatni książę pomorski, a Szczecin został opanowany przez Szwedów, którzy następnie odsprzedali Szczecin władcom Prus. W kolejnych latach miasto zostało podbite przez Rosjan, a w późniejszych latach czyli po drugiej wojnie światowej znów wróciło do Polski.

Szczecin – miasto nad rzeką i zatoką

Szczecin jest miastem położonym nad Odrą i jeziorem Dąbie. Dzięki połączeniu z Morzem Bałtyckim jest ono miejscem prężnie rozwijającego się przemysłu. Swoje zwiedzanie warto rozpocząć od spaceru po bulwarach, które znajdują się tuż nad rzeką i stanowią miejsce odpoczynku mieszkańców. Następnie warto skierować swoje kroki na znane Wały Chrobrego, które stanowią jeden z najciekawszych zabytków. Jest to rozległy taras widokowy otoczony oryginalnymi pawilonami. Pośrodku tarasu stoi rzeźba Herkulesa walczącego z centaurem. Stąd podziwiać można panoramę miasta.

Historyczne atrakcje Szczecina

Jak wiadomo Pomorzem Zachodnim rządziła niegdyś dynastia Gryfitów, która w Szczecinie wzniosła Zamek Książąt Pomorskich. Zabytek. Dodatkowo z tego okresu pochodzi także Baszta Panieńska, która stanowi dziś jeden z symboli miasta. Podążając ulicami Szczecina warto także zobaczyć Bazylikę archikatedralną św. Jakuba, która jest najwyższą świątynią w całym kraju. Warto także pamiętać, że w mieście istnieją dwie podziemne trasy turystycznie, które mogą przybliżyć jego historie.

Dużo parków i zieleni – to również atuty miasta Szczecin

Szczecin jest bardzo zielonym miastem, a przez niektórych uważany jest wręcz za najbardziej zielone miasto Polski. Dzieje się tak za sprawą występowania tu licznych terenów rekreacyjnych takich jak parki, jezioro Dąbie, skwery i wiele innych. Z pewnością Szczecin nie pozostawia miejsca na nudę.

Zainteresowanych zwiedzaniem odsyłam na stronę http://lmapartamenty.pl/