darlowko

Zwiedzanie Darłówka i okolic

Darłówko jest bardzo urokliwym miastem, a dokładniej stolicą województwa zachodniopomorskiego. W jego okolicach znajduje się wiele ciekawych turystycznie miejsc godnych odwiedzenia. Urok tej miejscowości przyciąga co roku tysiące turystów.

Latarnia morska

Latarnia morska w Darłówku zlokalizowana jest na wschodnim brzegu rzeki Wieprzy, tuż przy jej ujściu do morza przy portowym falochronie. Mimo, że latarnia nie należy do najwyższych budynków w tej kategorii, jednak całość rekompensują niesamowite widoki. Można z niej podziwiać morze i fale rozbijające się o brzeg, dobrze widoczna jest także plaża wschodnia, natomiast z oddali ukazuje się malownicza zabudowa Darłowa.

Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie

Miejscem, które warto odwiedzić będąc w Darłówku jest Zamek Książąt Pomorskich, jest to jedyny taki w Polsce nadmorski zamek zbudowany w stylu gotycki, wybudowany w formie kwadratu z wieżą o wysokości aż 24 metrów. Turyści mogą podziwiać pięknie oświetloną wysoką wieżę. W poszczególnych komnatach znajdują się natomiast wystawy. W jednej z komnat można podziwiać wystawę ptaków w innej wystawę morską między innymi wojenne okręty morskie czy też ciekawą wystawę tematyczną: cykl życia łososia.

darlowko zamek

Most rozsuwany

Jedną z atrakcji urokliwego Darłówka jest most rozsuwany im. Kapitana Witolda Huberta. Jest to jedyna taka atrakcja nie tylko w województwie zachodniopomorskim ale i w całej Polsce. Pierwotnie był to most zwodzony na rzece Wieprzy łączący Darłówko Wschodnie z Zachodnim, natomiast w latach osiemdziesiątych został przebudowany i zastąpiony mostem rozsuwanym.

Gdzie warto zatrzymać się na nocleg?

Wybierając się nad Bałtyk mamy do dyspozycji bogatą ofertę noclegową, w kurortach nadmorskich znajdziemy głównie kwatery prywatne i ośrodki wypoczynkowe. Jednak wybierając się na pomorze najlepiej zdecydować się na nocleg w miejscu ciekawie usytuowanym np. z pięknym widokiem na morze. Najczęściej polecanym przez turystów jest Plater74 – Darłówko apartamenty nad morzem zlokalizowane w malowniczym miejscu. Jest to jedna z ciekawszych ofert noclegowych jeśli chodzi o Darłówko i Darłowo ale także jeśli chodzi ogólnie rzecz ujmując o apartamenty nad morzem.