Żory – miasto inwestycji budowlanych

Żory to jedno w większych miast na Śląsku. Ostatnimi czasy można powiedzieć, że kwitnie tutaj rynek budownictwa oraz inwestycji, powstaje coraz więcej nieruchomości. W parze właśnie z tymi inwestycjami idzie również same zainteresowanie firmami remontowo budowlanymi.

Popyt na maszyny budowlane

Oczywistym jest, że wszelkiego rodzaju prace budowlane nie byłyby możliwe bez specjalistycznych maszyn. Koparki i wszelkiego rodzaju dźwigi to najbardziej popularna grupa maszyn. Jedni decydują się na wynajem dźwigów inni zaś na zakup własnych, wiele zależy od specyfiki danej firmy. Jednak jeżeli chodzi o Żory tutaj nie trzeba się martwić jeśli potrzebujemy dźwigów, bowiem działa tutaj wiele firm oferujących ich wynajem. Wynajem dźwigów, żurawie samojezdne i dźwigi różnego przeznaczenia ma w ofercie usług firma Roj Rudolf.

Inaczej jest z koparkami i innymi maszynami budowlanymi, jest na nie duże zapotrzebowanie, jednak firmy zamiast wynajmu wolą inwestować w ich zakup. To samo tyczy się również części zamiennych do tychże maszyn (przedłużki czy łyżki do koparek są raczej kupowane nie wynajmowane). Z zakupem koparek czy części zamiennych do tych maszyn nie ma większego problemu bowiem w Polsce funkcjonuje wiele firm, które zajmują się sprzedażą chociażby łyżek do koparek – tutaj przykład takiej firmy ZMG.

Można więc śmiało powiedzieć, że inwestycje budowlane mogą być tworzone bez większych problemów, bowiem jest to miasto, które nie tylko posiada wielu specjalistów od budownictwa, firm, które wykonują specjalistyczne inwestycje budowlane jak również tych którzy maszyny budowlane chętnie wynajmują.

Najpopularniejsze inwestycje

Żory jako jedno z miast na Śląsku, które było jakiś czas temu mało rokujące pod kątem inwestycji, obecnie przeżywa rozkwit. Efektem czego są powstające osiedla mieszkań deweloperskich, budowle użyteczności publicznej. W ostatnim czasie bo na przełomie 2018-2019 roku dość popularną inwestycją był Business Park Żory – kompleks budynków biurowych oraz rewitalizacja, przebudowa i rozbudowa budynku PKP i dawnego Młyna Elektrycznego w Żorach.