sekator

Zakupy do prac ogrodowych

Wiosna coraz bliżej, a wraz z nią nadchodzą wszystkie prace ogrodowe, które aż do jesieni nie dadzą nam spokoju. Pora przygotować się do nich już teraz, zwłaszcza, że wciąż jest jeszcze całkiem dobry czas na to, by w lepszej cenie kupić wiele narzędzi i urządzeń. Im bardziej sezon prac ogrodowych będzie w pełni, tym drożej będzie, a pewne zakupy i tak nas nie miną. Co warto kupić na takich – wciąż jeszcze przedsezonowych – zakupach?

prace w ogrodzie

Zadbaj o krzewy w swoim ogrodzie

Przycinanie krzewów to konieczność, jeśli chcemy jakkolwiek nad nimi zapanować tak, by cieszyły nasze oczy. Do tego jednak potrzebny jest odpowiedni sprzęt: nożyce ogrodowe czy też sekator. Bez wątpienia jest to jedno z najważniejszych narzędzi wykorzystywanych w pracach ogrodowych, dlatego też przymierzając się do jego zakupu, warto wybrać taki, który posłuży nam dłużej. Kupując sekator powinniśmy zwracać uwagę na kilka kwestii, które będą miały duże znaczenie, kiedy zaczniemy z nimi pracować. Konkretnie są to:

  • jakość ostrzy
  • waga
  • wygoda użytkowania

i chyba żadnej z tych rzeczy nie trzeba dokładniej tłumaczyć. Warto wydać nieco więcej na sekator, bo jest to jednak taki sprzęt, z którego korzysta się dość często, a im większy ogród, tym więcej pracy z przycinaniem krzewów. Wybór na rynku jest spory, więc na to nie możemy narzekać.

sekator

Piękny trawnik to Twoja wizytówka

Przycinanie krzewów to jedno, ale koszenie trawy to taka czynność, która w szczycie lata wykonywana musi być bardzo często, bo trawa rośnie wręcz jak szalona. Poradzą sobie z tym oczywiście profesjonalne kosy spalinowe, ale tych również jest mnóstwo na rynku i nie zawsze łatwo jest zdecydować się na któryś konkretny model. Oczywiście kosa kosie nierówna, dlatego też warto dobrze zastanowić się nad tym, na czym na zależy, a przed zakupem dokładnie zwracać uwagę na parametry techniczne. Najistotniejsze informacje, na które powinniśmy zwrócić uwagę to:

  • moc urządzenia
  • waga kosy
  • pojemność zbiornika paliwa

Oczywiście warto wybierać urządzenia uznanych firm, chociaż często są one z wyższej półki cenowej (np. Stihl). Cena idzie jednak w parze z jakością, dlatego pieniądze będą na pewno dobrze wydane. Warto też oczywiście polować na promocje i robić zakupy poza sezonem.