Kamper pod rozgwieżdżonym niebem

Wakacje z kamperem – czy warto?

Kamper coraz popularniejszy

Moda na tego rodzaju urlop przybyła do nas stosunkowo niedawno z zachodu, ale już teraz coraz więcej młodych osób z Polski decyduje się właśnie tak spędzić swoje wakacje. Dla wielu z nich to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu i przeżycie przygody, której nigdy by nie doświadczyli podróżując samochodem, pociągiem bądź innym środkiem transportu. Dla niektórych osób to nawet sposób na życie.

Decyzja

Jeśli wahasz się i nie do końca jesteś pewny, czy taki sposób podróżowania jest dla Ciebie – zastanów się dobrze nad swoją decyzją. Warto przed dokonaniem wyboru wypisać wszystkie wady i zalety wakacji z kamperem.

Zalety

Przyjrzyjmy się najpierw pozytywnym aspektom podróżowania kamperem. Jego największą zaletą jest bez wątpienia mobilność. Możesz zatrzymać się dosłownie wszędzie – o ile jest to zgodne z przepisami – na swój postój możesz wybrać nawet najbardziej odległe od cywilizacji miejsce, a przy tym zawsze będziesz miał na wyciągnięcie ręki wygodne łóżko, mini-kuchnię oraz łazienkę z ciepłą wodą. Decydując się na kamper nie musisz martwić się także o koszty hotelu. Rezygnacja z noclegu ma swoje kolejne plusy – na pewno unikniesz rozczarowania i niezadowolenia z powodu pokoju, który nie spełni Twoich oczekiwań, na pewno również nie będziesz użerać się z irytującymi i hałaśliwymi sąsiadami. Warto również wspomnieć o samym wyposażeniu dzisiejszych kamperów. Charakteryzują się one luksusowym wnętrzem – meble i wykończenia są znakomicie wykonane z najwyższej jakości materiałów. Wewnątrz kampera znajdziesz nie tylko niezwykle wygodne miejsce do podróżowania ale także i łóżka, strefę odpoczynku, kuchnię z dodatkowym miejscem, gdzie można przygotowywać ciepłe potrawy oraz toaletę i prysznic z ciepłą wodą. Dzięki wykonaniu oraz tym wszystkim rzeczą możesz poczuć się jak w pięciogwiazdkowym hotelu. Firmy, które zajmują się wynajmem kamperów – jak na przykład tutaj http://kampernawakacje.pl/kontakt/ – dbają również o zapewnienie rozrywki na czas podróżowania albo na zimne i deszczowe dni oraz wieczory, z tego powodu w pojeździe możesz znaleźć często także telewizor z możliwością odtwarzania filmów na DVD, a nawet z konsolą do gier.  

Wady

Podróżowanie kamperem ma swoje plusy, ale nie zapominaj również o wadach. Najważniejszą z nich jest rozmiar samochodu. Co prawda możesz udać się takim pojazdem dosłownie wszędzie, ale pod warunkiem, że na drodze czy na parkingu znajdziesz wystarczająco dużo miejsca. Kamper może też być łakomym kąskiem dla złodziejaszków – w końcu jest pełen osobistych i drogich sprzętów. Właśnie z tego powodu lepiej zawsze mieć na niego oko i nie pozostawiać go na długo bez opieki.