przyczepy kempingowe

Używane przyczepy kempingowe – gdzie kupić?

Jeśli ktoś raz spróbuje wyjazdu z przyczepą kempingową – z pewnością się zakocha. Karawaning to przede wszystkim ciągłe obcowanie z naturą. Brak tutaj spędzania czasu tylko w murach budynku. Po wyjściu z przyczepy kempingowej od razu jesteśmy na świeżym powietrzu. Kto nigdy nie próbował niech żałuje. Wycieczki z przyczepą kempingową to naprawdę super sprawa.

Jednak polskie realia nie każdemu pozwalają na zakup zupełnie nowej przyczepy kempingowej. To spory wydatek, ponieważ zupełnie nowa przyczepa kosztuje kilka, a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Nie każdą polską rodzinę stać na taki wydatek, dlatego osoby, które zakochały się w karawaningu decydują się na zakup używanej przyczepy kempingowej.

Stan

Warto zwrócić uwagę na stan używanej przyczepy kempingowej, dlatego, że ma być to naszym drugim domem. Wobec tego, należy ją dokładnie obejrzeć i zajrzeć wszędzie, gdzie tylko się da. Bardzo ważny jest stan techniczny ramy oraz dyszla. Pamiętajmy, że oryginalna rama powinna być ocynkowana, a także bez korozji.

W środku przyczepy nie powinno być czuć żadnego zapachu stęchlizny. W innym wypadku niestety mogą to być złe objawy wilgoci, a takie naprawy wiążą się niestety z dużymi kosztami.

Spójrzmy też czy wszelkie urządzenia kuchenne są sprawne, między innymi lodówka, piekarnik czy kuchenka. Bardzo ważna jest również instalacja wodna, ale także brodzik w łazience (nie może być pęknięty).

Tak naprawdę należy sprawdzić wszystko, dokładnie, a nawet kilkukrotnie i oszacować koszty napraw. W końcu to nie będzie nowa przyczepa wprost z taśmy produkcyjnej, a kilkuletnia, używana przyczepa kempingowa przez inną rodzinę. Oczywistym jest więc, że podczas eksploatacji coś mogło się zepsuć i nie powinniśmy mieć pretensji o to do sprzedającego.

pole kempingowe
Na samym końcu podkreślamy, że używane przyczepy kempingowe muszą mieć ważne dokumenty. Zarówno dowód rejestracyjny, ale również ubezpieczenie. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na stan techniczny i wizualny pojazdu. Pamiętajmy, że na pewno zapłacimy o wiele mniej aniżeli za nową przyczepę, ale należy się również liczyć z kosztami związanymi z naprawami drobnych usterek, dlatego powinniśmy mieć w zanadrzu dodatkowy budżet przeznaczony na ten cel.