rzeszow

Rzeszów miasto przyjazne dla inwestorów

Brytyjski dziennik biznesowy Financial Times opracował ranking pod hasłem „Polskie miasta przyszłości 2017/2018”. Przeprowadzone badania pokazały, iż na drugim miejscu wśród przyszłościowych polskich miast znalazł się Rzeszów.

Inwestycje budowlane

Duży rozkwit w ostatnich latach przeżywa rynek nieruchomości. Rzeszów z roku na rok buduje się zarówno w centrum jak i w dzielnicach. Coraz więcej rodzin decyduje się na inwestycje budowlane Rzeszów stał się tym miejscem na mapie w którym wzrasta zapotrzebowanie na inwestycje mieszkaniowe, budowlane. Wśród kupujących nieruchomości jest coraz więcej młodych małżeństw, które znajdują pracę w stolicy Podkarpacia i chcą się tutaj osiedlić.

inwestycje-rzeszow

Rzeszów dla inwestorów

W tej chwili coraz to większa grupa inwestorów odwiedza Rzeszów, nie ukrywając swojego zaskoczenia jak bardzo miasto rozwinęło się na przestrzeni ostatnich lat, jaki ma potencjał i posiada dalekosiężne plany.

„Rzeszów należy niewątpliwie to tej grupy polskich miast, które mocno rozwijają się biznesowo i wzrost ten w nadchodzących latach będzie się umacniał. Miasto jest naturalnym satelitą biznesowym Krakowa i może z powodzeniem przyciągać do siebie firmy, które już w tej chwili prowadzą działalność operacyjną w stolicy Małopolski. – komentuje Wiktor Doktór Prezes Fundacji Pro Progressio.

Nie da się ukryć, że Rzeszów jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się miast w Polsce. Zdaje się być najbardziej atrakcyjne dla sektora innowacyjnych usług biznesowych. Od lat kojarzony z wyspecjalizowanym przemysłem lotniczym, obecnie może pochwalić się rosnąca i coraz silniej rozwijająca się branżą IT, która zaznacza swoje piętno na rynku lokalnym.