leżanka ogrodowa okrągła z daszkiem rozkładanym

Rodzaje leżanek ogrodowych

Leżanka ogrodowa to ciekawy mebel, który może urozmaicić przestrzeń wypoczynkową na zewnątrz. Ten stosunkowo nowopowstały mebel zyskał sobie bardzo szybko popularność. Sklepy z meblami ogrodowymi oferują kilka rodzajów leżanek ogrodowych. Postanowiliśmy przyjrzeć się im bliżej. Jesteście ciekawi, jakie leżanki ogrodowe możecie kupić? Przeczytajcie!

 

Kształty leżanek ogrodowych

Pierwszym podziałem leżanek jest podział ze względu na ich kształt.

Leżanki ogrodowe okrągłe

Leżanki ogrodowe okrągłe doskonale sprawdzają się w bardziej intymnych strefach ogrodu. Jak sama nazwa wskazuje leżysko jest na planie okręgu. Leżanki ogrodowe okrągłe występują w dwóch wariantach.

  • Stojące – przystosowane do stawiania na ziemi. Bardziej tradycyjne.
  • Wiszące – przeznaczone do powieszenia za pomocą lin na drzewie. Jednak konar musi być solidny, aby wytrzymał ciężar leżanki i leżącego.

 

Leżanki ogrodowe prostokątne

To tradycyjny najprostszy rodzaj leżanek, najczęściej spotykany. Łatwy w montażu i pasujący do innych mebli ogrodowych. Leżanki prostokątne zazwyczaj mają modernistyczny kształt. Dobrze komponują się z zestawami wypoczynkowymi, które mogą dopełniać.

Dodatkowe opcje w leżankach

Oprócz kształtu leżanki możemy wybrać ją również ze względu na dodatkowe funkcje jakie posiada. Producenci prześcigają się w coraz to lepszych rozwiązaniach, zarówno wygodnych, jak i funkcjonalnych.

Leżanki ogrodowe z daszkiem

Niektóre modele leżanek, zarówno te okrągłe, jak i prostokątne zawierają składany daszek. Taka leżanka sprawdzi się nawet w bardzo nasłonecznionym miejscy, gdyż zapewni nam odrobinę cienia, bez konieczności montażu parasola nieopodal.

Leżanki ogrodowe modułowe

Leżanki ogrodowe modułowe są bardzo ciekawym rozwiązaniem zwłaszcza, gdy potrzebujemy mebli wielofunkcyjnych. Takie meble są również łatwiejsze w przechowywaniu, gdyż zajmują mniej miejsca po złożeniu.

Leżanki ogrodowe z kuframi

Takie leżanki są dobrym rozwiązaniem zwłaszcza, gdy nie mamy miejsca do przechowywania poduszek w razie deszczu i wiatru. Kufer dodatkowo pozwala na stawianie na nim dodatkowo przedmiotów i może pełnić funkcję stolika kawowego.

Rozkładane leżanki ogrodowe

Rozkładane leżanki ogrodowe umożliwiają wypoczynek zarówno w pozycji leżącej, jak i pół leżącej. Dzięki zamontowanym systemom unoszenia oparcia, jest możliwość regulacji wysokości.