Profoto – legendarne lampy fotograficzne

Profoto to szwedzka firma fotograficzna istniejąca od ponad 50 lat. Od początku swojego istnienia specjalizowała się projektowaniem i produkcją lamp studyjnych. Twórcami firmy było dwóch szwedów Conny Dufgran oraz Eckhard Hein. Przy zakładaniu firmy jej twórcom przyświecał cel, aby stworzyć produkty o najwyższej jakości, a zarazem wprowadzać innowacyjne pomysły. Wiele patentów stworzonych przez firmę Profoto zostało potem przejętych przez inne firmy. Po 40 lat produkcji lamp studyjnych Profoto weszło na rynek lamp mobilnych. Obecnie firma ma na koncie wiele udanych produktów także z tego segmentu rynku, w tym “najmniejszą na świecie lampę studyjną”, czyli Profoto A1 – lampę montowana na aparat o niezwykle szerokich możliwościach.

Popularność Profoto i pojawienie się tej markiw Polsce

Firma Profoto niemal od początku zaczęła być popularna wśród profesjonalnych fotografów. Do najbardziej znanych użytkowników tej firmy należą Annie Leibovitz czy David LaChapelle. Przez wiele lat produkty firmy Profoto nie były oficjalnie dostępne w Polsce. Dopiero od zeszłego roku pojawił się pierwszy dystrybutor Profoto w Polsce. Obecnie sprzęt tej firmy jest dostępny w porządnych sklepach fotograficznych – m.in. Notopstryk.pl z Wrocławia – https://notopstryk.pl/pl/producer/Profoto/173

Jakość kosztuje

lampa profoto a1
Produkty szwedzkiej marki nie należą do najtańszych, jednak wraz z ceną idzie ich niezwykle wysoka jakość. Nie da się ukryć, że jej produkty można określić jako hi-endowe. Produkty tej marki uważana są w środowisku fotograficznym jako niezawodne oraz spełniające oczekiwania nawet najbardziej wymagających fotografów. Inną cechą charakterystyczną dla lamp fotograficznych Profoto jest ich prosta i intuicyjna obsługa oraz szerokie możliwości konfiguracyjne, o czym może potwierdzić niemalże każdy ich użytkownik.

Oficjalna strona marki Profoto:
https://profoto.com/int