Portfel skórzany

Portfel – niezbędne wyposażenie w podróży!

Portfel posiada niemalże każda dorosła osoba. Ten praktyczny przedmiot w różnych formach był używany niemalże od średniowiecza. Ludzie potrzebowali czegoś w czym mogliby przenosić cenne przedmioty.

Dlaczego portfel jest taki ważny.

Obecny portfel różni się od tego używanego w przeszłości. Płaskie portfel, jakie znamy się ówcześnie zaczęły być używane wraz z pojawieniem się banknotów. Wybór optymalnego portfela jest ważny z kilku powodów. Po pierwsze w odróżnieniu do ubrań portfel zmienia się stosunkowo rzadko. Zazwyczaj używa się je przez kilka lat, dopóki nie pojawią się ślady zużycia. Po drugie portfel towarzyszy nam niemal wszędzie i trzymamy w nim cenne dla nas rzeczy – dokumenty, przedmioty etc. Lepiej więc,żeby nic z niego nie wypadło. Po trzecie zaś wyciągamy nasz portfel w ważnych momentach – ważne więc, aby dobrze się on prezentował i był zadbany. Pełni on w pewnej mierze funkcję reprezentatywną

portfel_kochmanski

Portfele skórzane – klasyczne rozwiązania nadal najlepsze.

Do najbardziej popularnych portfeli nadal należą portfele skórzane. Skóra doskonale się sprawdza w tym przypadku. Jest wytrzymała, miękka w dotyku, a przy tym niezwykle ładnie się prezentuje. Ceny portfeli skórzanych kształtują się obecnie od kilkudziesięciu po kilkaset złotych (sprawdź tutaj: Skorzany.com ). W przypadku portfeli od projektów lub z egzotycznych rodzajów skóry mogą też kosztować znacznie więcej. Jednak są to wtedy towary luksusowe skierowane do wąskiej grupy odbiorców. Do najbardziej popularnych portfeli skórzanych należą te ze skóry cielęcej lub byka. Ostatnio furorę robią także portfele skórzane firmy Always Wild, do których produkcji wykorzystuje się bawolą skórę. Jeśli chodzi rodzaj skóry, to przeważnie portfele są zrobione ze skóry licowej, a rzadziej z zamszu. Portfele zamszowej wymagają większej pielęgnacji, dlatego są mniej wybierane przez klientów.

Funcjonalny portfel – docenisz go w czasie podróży!

Wybierając portfel poza wyglądem warto zwrócić uwagę na jego funkcjonalność. Sprawdzić czy nic nie będzie z niego wypadać oraz czy posiada wystarczającą dla nas ilość przegródek. W tym przypadku ważna jest kwestia indywidualna. Inny portfel będzie nam się sprawdzał w przypadku, kiedy “kolekcjonujemy” monety, a inny, gdy przede wszystkim korzystamy z karty bankomatowej i praktycznie nie nosimy ze sobą gotówki.