wózek widłowy

Parametry wózków widłowych – na co zwracać uwagę?

Wózki widłowy to jedna z najpopularniejszych form wyposażenia dla magazynów i zakładów produkcyjnych. Transport towaru nie będzie wówczas dla nas żadnym problemem. Odpowiednie papiery na prowadzenie wózków można uzyskać za pośrednictwem kursów. Istnieje wiele rodzajów tego typu pojazdów. Możemy je rozróżniać dzięki elementom, które mogą okazać się dla nas najważniejsze. Na co zwracamy uwagę i które parametry mają dla nas szczególne znaczenie?

Rodzaje wózków widłowych

Wszystkie elementy mogą mieć duży wpływ na pracę wózka w danym miejscu. Dlatego warto jest zwracać uwagę na typ maszyny. Przykładowo mogą to być wózki widłowe wysokiego składowania, boczne, podnośnikowe, jezdniowe i terenowe. Każdy z nich jest przeznaczony do innego charakteru pracy. Nasze wymagania muszą mieć odzwierciedlenie w konkretnym wózku.

Jak rozróżniamy wózki widłowe?

Wózki widłowe możemy podzielić również ze względu na ich parametry. Tak o typ wózka, na który nachodzi także rodzaj może mieć szczególne znaczenie. Kolejnym elementem jest wielkość maszyny czyli wysokość i jego wymiary. Rodzaj napędu jest mniej istotny. Następnie warto jest sprawdzić ile dana maszyna jest w stanie przenosić (maksymalny udźwig). Nie każdy wózek może ładować towar na każdą wysokość regału, dlatego jest to kolejny aspekt, który rozróżnia wózki widłowe. Istotna może okazać się również prędkość maszyny. Niektóre obiekty mogą mieć niedostosowaną powierzchnię do przekraczania pewnych limitów na liczniku prędkości, dlatego zakup szybszego wózka może okazać się zupełnie bezcelowy. Ostatnim, ale najważniejszym aspektem mogą okazać się dane dotyczące zgłoszenia wózka do UDT (Urzędu Dozoru Technicznego). Jeżeli pojazd posiada odpowiednią dokumentację, może to być wyznacznikiem wysokiej jakości maszyny.

Wypożycz wózek widłowy i skorzystaj z profesjonalnego serwisu!

Wózki widłowe to z pewnością podstawowe elementy wyposażenia dla wielu obiektów przemysłowych i nie tylko. Wypożyczenie wózka może okazać się dla nas o wiele bardziej korzystne, aniżeli zakup. Wypożyczalnia wózków widłowych z Bydgoszczy oferuje swoim klientom najwyższe standardy i parametry od takich marek jak Toyota czy Linde. Więcej informacji na temat funkcjonowania wypożyczalni wózków widłowych można uzyskać na stronie internetowej www.cwwwblum.com/.