franczyza

Nie stać Cię na podróż życia? Rozpocznij łatwy biznes!

Podróżowanie, szczególnie w odległe, egzotyczne rejony bywa naprawdę drogie i nie każdego może na to stać, nawet wówczas, kiedy taka podróż jest priorytetem. Niektóre nasze marzenia związane z podróżowaniem często bywają z góry skreślone, własnie z uwagi na brak środków finansowych, które umożliwiłyby skorzystać z transportu lotniczego i wynajmu hoteli w miejsca, które nas interesują. Istnieje wiele sposobów na ograniczenie kosztów takiej wycieczki, ale najważniejsze to pozyskać nowe środki na realizację marzeń!

Zacznij zarabiać prowadząc własny biznes

rób biznes i zarabiajAby uzyskać środki na podróżowanie, trzeba je zarobić. Jeśli obecne zatrudnienie uniemożliwia pozyskanie odpowiedniej ilości funduszy warto przemyśleć otworzenie własnego biznesu. Tutaj nasuną się liczne pytania dotyczące tego co się opłaca, na co mnie stać, jakiej inwestycji mogę dokonać, co jest ryzykowne itp. Najważniejsza sprawa to podejść do tematu z chłodna głową i nie nastawiać się na szybki zysk, ale cierpliwie, małymi krokami dochodzić do swojego upragnionego celu.

Jedną z najbezpieczniejszych form prowadzenia własnej działalności jest franczyza. W tym przypadku znacznie zmniejsza się ryzyko niepowodzenia działalności, ponieważ wszelkie rozwiązania, know-how, wyposażenie, sposób pracy, dostęp do systemów itp. dostarcza franczyzodawca, czyli organizator całej sieci franczyzowej – zwykle jest to znana i rozpoznawalna marka na rynku. Decydując się na dołączenie do franczyzy wystarczy tylko zastanowić się w jakiej branży czujemy się najlepiej i taką franczyzę wybrać. A co w przypadku braku większego doświadczenia? Istnieją także takie działalności i branże, które nie wymagają większego doświadczenia. Przykładem może być obsługa przesyłek kurierskich.

własny biznes w sieci franczyzowej

Jak to działa?

Sprawa jest dość prosta. Wybieramy franczyzodawce i kontaktujemy się wyrażając chęć przystąpienia do sieci. Wówczas otrzymasz wszelką pomoc i narzędzia do tego, aby rozpocząć własną działalność. Najczęściej wymagany będzie kapitał początkowy, który pokryje koszt wymaganego wyposażenia biura oraz własny lokal, który spełni wymagania franczyzodawcy. Do obsługi nadawania przesyłek wystarczy pojedynczy nieduży lokal, więc nie będzie generował dużych kosztów stałych z tytułu najmu. To jest tez przewaga tego typu działalności, bo w przeciwieństwie np. do salonu odzieżowego czy gastronomii, wymagań co do lokalu jest znacznie więcej. Następnie po otrzymani wiedzy, po przeszkoleniu możemy przystąpić do świadczenia usług pod marką franczyzodawcy. Niektóre franczyzy działają na zasadzie rozliczeń prowizyjnych, inne wymagają stałej opłaty abonamentowej.

Jednym z franczyzodawców działających w obszarze przesyłek kurierskich, poligrafii, czy artykułów promocyjnych jest Ship Center, który posiada punkty w całej Polsce. Dołączenie do takiej sieci wydaje się być bardzo dobrym pomysłem na początek. Dzięki temu w szybki sposób można zrealizować swoje ambicje zawodowe i biznesowe, ale także pozwolić sobie na realizację marzeń w postaci np. podróży swojego życia.