boisko do tenisa courty

Nawierzchnia Courty – co to jest i do czego służy?

Powierzchni do uprawiania sportów jest wiele. Tradycyjnie jesteśmy przyzwyczajenie do drewnianych parkietów – które zdominowały szkoły rożnego szczebla, do betonu czy asfaltu w przestrzeniach publicznych. Ale wraz z rozwojem technologii związanych z wieloma dyscyplinami sportowymi, pojawiły się także inne nowe nawierzchnie, które znacznie lepiej sprawdzają się zarówno w halach sportowych jak i na zewnątrz. Przykładem takiej nawierzchni jest Courty i o niej będzie traktował niniejszy artykuł.

nawierzchnia Courty

Czym jest Courty?

Courty to nawierzchnia sportowa, która posiada modułową budowę. Dzięki temu, możliwe jest złożenie całej nawierzchni i jej bezpieczne transportowanie. Moduły pozwalają tworzyć tę nawierzchnię w wielu różnych miejscach na imprezy, eventy, zawody. W dość krótkim czasie można przygotować kompletne boisko do gry w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę, floorball i inne gry. Nawierzchnia Courty jest chętnie wypożyczana i zamawiana przez urzędy gmin, które organizują sportowe wydarzenia na swoim obszarze. Chętnie sięgają także po nie szkoły podstawowe, gimnazja i licea. Ciekawostką jest fakt, że nawierzchnie sportowe Courty są także dostrzegane przez prywatnych inwestorów czy właścicieli i managerów firm, które tworzą swoim pracownikom nowe rozrywki, z których mogą korzystać w czasie wolnym. Jest to na pewno nowoczesne i bardzo doceniane w środowisku firmowym czy korporacyjnym.

boisko do tenisa courty

Courty tylko na imprezy? – Bynajmniej

Courty, mimo iż posiada modułowa budowę i bardzo wygodnie tworzy się z niej tymczasowe boiska, to wcale jej rola się do tego nie ogranicza. Nawierzchnia z polipropylenu może być także stosowana na boiska stałe zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz hal sportowych czy szkolnych sal gimnastycznych. To co wyróżnia nawierzchnię sportową Courty to przede wszystkim odporność na zniszczenie, niska cena i szybki czas instalacji. Stary, zużyty parkiet można wymienić na Courty w sali gimnastycznej praktycznie w jeden tydzień. Poza walorami wytrzymałościowymi posiadają także walory estetyczne, ale i zdrowotne, ponieważ bardziej amortyzują stawy, dzięki czemu są bezpieczniejsze dla zdrowia niż np. betonowe boiska szkolne. Nawierzchnia Courty jest bezobsługowa, nie wymaga konserwacji.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Odwiedź stronę wykonawcy powierzchni www.sportgrupa.pl.