Narty w podróż samochodem

Wypożyczanie sprzętu narciarskiego dla wielu osób nie wchodzi w grę. Są oni przyzwyczajeni do używania własnego typu nart. Dla takich osób przydatne okazują się uchwyty na narty. Jakie typy bagażników na narty można kupić w sklepach? Jakie zalety posiadają? Dowiecie się czytając artykuł.

Uchwyt na narty magnetyczny

Uchwyty magnetyczne różnią się od innych przede wszystkim sposobem montażu uchwytu do samochodu odbywający się dzięki płycie magnetycznej. Uchwyty magnetyczne służą do przewożenia mniejszej ilości par nart. Przeważnie potrzeba zastosowania dwóch uchwytów, pozwalających przewozić przeważnie dwie pary nart.

Uchwyty na 1 do 3 par nart

Zazwyczaj mają kształt relingu lub formę zapinaków i montowane są do belki stalowej lub aluminiowej. Częściej chcąc przewozić małą liczbę nart kupuje się uchwyty magnetyczne. Nie wymagają one posiadania belki.

Uchwyty do 6 par nart

Uchwyty na więcej niż 3 pary nart zazwyczaj montuje się do belek bagażnika dachowego bazowego. Jeżeli ktoś nie posiada takich belek lepiej zainwestować w uchwyty magnetyczne.

Zalety uchwytów

Posiadanie uchwytów stwarza nam szereg możliwości. Po pierwsze podróżujemy z własnym sprzętem, do którego jesteśmy przyzwyczajeni. Po drugie nie wydajemy pieniędzy na wypożyczanie nart. Po trzecie nie musimy czekać w kolejce, monitorować godziny wypożyczenia. Skupiamy się tylko na przyjemności z szusowania po stoku.

Uchwyty do nart znajdziecie na stronie https://www.dopasujbagaznik.pl/uchwyty-na-narty