krakow

Najlepsze dzielnice Krakowa

Kraków znajduje się w rankingu najdroższych miast pod względem warunków mieszkaniowych w Polsce. Jak się okazuje jedną z najdroższych lokalizacji jest Stare Miasto. Nie dziwi ten fakt, Kraków jest atrakcyjnym miastem z dziedzictwem kulturowym, zapewniającym wysoki komfort życia i atrakcje turystyczne.

W zależności od upodobań, miejsca pracy i zasobności portfela istnieją mieszkania na sprzedaż i domy zarówno w samym jego centrum jak i jego dzielnicach. Zobacz na: https://www.krn.pl/mieszkania/sprzedaz/krakow

krowodrza

Krowodrza – blisko do centrum

Krowodrza należy do jednej z najbardziej atrakcyjnych dzielnic Krakowa. Na jej atrakcyjność wpływa przede wszystkim bliskości ścisłego centrum, dobra komunikacja oraz rozbudowana infrastruktura handlowo – usługowa. Krowodrza to także piękny Park Wyspiańskiego na terenie którego w latach 50-tych ubiegłego stulecia znajdował się Fort Krowodrza – jeden z elementów fortyfikacji Twierdzy Kraków.

Wola Justowska

Wola Justowska uznawana jest za najbardziej prestiżową dzielnicę Krakowa. Luksusowa zabudowa willowa, wiele ośrodków sportu i mnóstwo terenów zielonych – Las Wolski, Błonia, Park Decjuszato czyni Wolę jako idealne miejsce do zamieszkania. Do niewątpliwych zalet należy zaliczyć również niewielką odległość do samego centrum Krakowa – raptem 4 kilometry.

tyniecTyniec

Tyniec znajduje się w zachodniej części Krakowa na malowniczym prawym brzegu Wisły. Dzielnica ta znana jest przede wszystkim za sprawą najstarszego w Polsce klasztoru benedyktynów z 1044 roku. Liczne trasy rowerowe, kameralny charakter dzielnicy i dobra komunikacja do centrum miasta czyni Tyniec atrakcyjnym miejscem do zamieszkania.