Miasto łódź

Kontrowersyjna Łódź – kilka uwag

Łódź jest jednym z miast, które bardzo dotkliwie przeżyło przemiany ustrojowe. Niegdyś miasto tętniące życiem będące centrum przemysłu włókienniczego, z powodu upadłości wielu dużych zakładów przemysłowych, w latach 90 zaczęło się wyludniać i stawać się coraz mniej atrakcyjne dla mieszkańców i przyjezdnych. Niemniej jednak nadal pozostawało jednym z najbardziej zaludnionych miast Polski, co nie zmienia faktu, że wielu młodych decydowało się na wyjazd z rodzinnego miasta.Na szczęście zła passa została przerwana. W Łodzi zaczęto ponownie inwestować, a władze miasta postawiły mocno na rozwój i rozbudowę miasta.

Nowe inwetsycje w Łodzi

linia kolejowa w ŁodziWykorzystanie post-przemysłowych przestrzeni i zagospodarowanie ich w nowy sposób stworzyło wiele ciekawych alternatyw dla inwestycji i przedsiębiorców. Łódź jest także niezwykle ciekawym miastem ze względu na swoje centralne położenie. Główne węzły komunikacyjne przecinają Łódź lub są położone niedaleko jej. Wywiera i wywierało to przez lata pozytywny wpływ na rozwój gospodarczy miasta. Dobre położenie i infrastruktura wpływa na rozwój rynku transportowego, w tym takich biznesów jak wypożyczalnia samochodów (zobacz – http://www.carforyou.com.pl/cennik-lodz). Łódź od kilku lat można uznać za jeden wielki plac budowy ze względu na przebudowę dworca oraz wielu dróg. Wszystko to ma na celu usprawnić poruszanie się po mieście. Zarówno jeśli chodzi o publiczną komunikację miejską, jak samochodową, w tym także wynajem aut. Łódź, a bardziej precyzyjnie jej władze starają się stworzyć miast przyjazne zwykłym ludzią, a także małym i dużym przedsiębiorcom. Inwestycje mają z definicji nakręcić infrastrukturę i sprawić, aby Łódź stała się miejscem atrakcyjnym dla przedsiębiorców.

Podsumowanie

Post-industrialna, a zarazem dosyć jednolita przestrzeń sprawia, że Łódź jest miejsce interesującym także dla turystów. Zagospodarowane hale fabryczne często pełnią niecodzienne i zaskakujące funkcję. Jedną z takich ciekawszych realizacji jest centrum handlowe Manufaktura. Mieszczą się w nim sieciowe sklepy, butiki oraz restauracje. Innym wartym uwagi miejscem jest off piotrkowska – kompleks zrzeszający artystów, kulturę niezależną, nietuzinkowe butiki oraz interesujące punkty gastronomiczne. Wszystko to wpływa na atrakcyjność miasta pod względem turystycznym.