Koncert na dvd

Koncrty na dvd – podróż w głąb muzyki

Nie ulega wątpliwości, że jednym z ważniejszych punktów uczestnictwa w kulturze muzycznej są koncert oraz festiwale. Można na nich poczuć w pełni moc muzyki oraz posłuchać, jak ulubieni muzycy grają na żywo. Niekiedy również koncerty są pełne nieprzewidywalnych niespodzianek, które nie sposób byłoby odkryć w domu na płytach. Muzycy często przechodzą płynnie pomiędzy piosenkami improwizując, grają rozszerzone wersje swoich utworów, jak również numery, których nie ma na oficjalnych albumach. Wszystko to sprawia, że koncerty stają się przysłowiową “wisienką na torcie” dla niemal każdego melomana. Niestety nieczęsto się zdarza, żeby “supergwiazdy” pokroju Mike Oldfielda grały akurat w okolicy. Na szczęście na zastępstwo można zainwestować w odpowiednio nagłośnione kino domowe, na którym będziemy mogli puszczać koncerty na dvd lub blu-ray. Oczywiście nie będzie tak samo, ale tak czy owak część koncertowych emocji można przenieść do swojego pokoju.

Koncerty na DVD – mozliwość uczestnictwa w kultowych wydarzeniach

Pink Floyd rzeźbyKoncerty na dvd dają nam też możliwość zobaczenia wydarzeń, których świadkiem nie mogliśmy być. Obecnie na DVD są wydawane legendarne koncerty rockowych zespołów z lat 70-80 ( tutaj znajdziesz CD-DVD-VINYL.PL). W związku z tym można zobaczyć, jak radzili sobie giganci rocka w czasie swojej największej świetności. Mowa tu m.in. o takich zespołach, jak Pink Floyd, Black Sabbath czy Genesis. Dla każdego melomana koncerty takich tuzów, to nie lada gratka. Tym bardziej, że część z nich już nie istnieje. Przypomnijmy, że Black Sabbath permanentnie skończyło swoją działalność w tym roku. Jeśli zależy Ci na jeszcze lepszej jakości, to warto poszukać koncertów swoich ulubionych wykonawców na płytach Blu-ray. Niestety nie wszystkie koncerty dostępne na dvd są także dostępne na Blu-ray. Niemniej jednak większość klasycznych zespołów posiada także koncerty na blu ray, dlatego niewątpliwie warto zawsze sprawdzić, zanim się zdecydujesz się na dvd.

Podsumowanie

Koncerty pozwalają poznać muzyków od innej strony. Dzięki koncertom możemy lepiej inteligencję muzyczną wykonawców. Dodatkową atrakcją są różnego rodzaju muzyczne smaczki będące często niezwykle intrygujące. W związku z tym, jak najbardziej warto zainwestować w porządne kino domowe i podziwiać koncerty na dvd i blu ray.