Jak stworzyć przydomowe boisko?

Posiadanie własnego boiska w ogrodzie to prawdziwa gratka dla fanów sportowych aktywności. Jeśli wokół domu jest teren, który można spokojnie zagospodarować na takie potrzeby wystarczy tylko dobry pomysł i do realizacji marzeń może być naprawdę blisko! Chcesz stworzyć boisko w ogrodzie? Sprawdź o czym musisz pamiętać i co warto wziąć pod uwagę na etapie realizacji.

Określ obiekt sportowy

Wiele zależy od wielkości ogrodu czy posesji wokół domu. Mając w zamiarze stworzyć przydomowy obiekt sportowy trzeba wziąć pod uwagę miejsce jakim dysponujemy. Jeśli docelowo ma to być kort sportowy trzeba liczyć dodaje miejsce na montaż siatki odgradzającej obiekt od domu czy drogi (w zależności od tego z której strony domu miałby się zmieścić zbudowany kort.) Inaczej będzie liczona wielkość terenu do zagospodarowania jeśli będziemy chcieli postawić jedynie kosz do koszykówki w tym przypadku budowa obiektu sportowego przydomowego nie będzie aż tak wymagająca.

Wybierz nawierzchnię

Nawierzchnia sportowa to jeden z ważniejszych elementów, które trzeba wziąć pod uwagę chcąc stworzyć przydomowe boisko. Opcji jest wiele nawierzchnie sportowe można stworzyć przy użyciu specjalistycznej trawy. Jej zastosowanie jest dość powszechne bowiem tworzy ona tworzy piękny, ciemno zielony i gęsty trawnik, który w zasadzie jest odporny na deptanie. Jeśli jednak chcielibyśmy postawić na nawierzchnie sportowe,które nie trzeba pielęgnować (w przypadku trawy sportowej jest to niestety konieczne), zależy nam na tym żeby boisko prezentowało się profesjonalnie i dopracowywało tym komercyjnym, warto zdecydować się na nawierzchnie z polipropylenu. Montowane są w postaci modułów przytwierdzonych do podłoża. Oto jaki efekt można podziwiać tuż po montażu, sprawdź poniżej.

Boisko w ogrodzie – źródło Courty.pl

Nie zapomnij o bezpieczeństwie!

Mimo iż docelowo ma to być obiekt na naszej własnej posesji muszą być zachowane zasady bezpieczeństwa. Chodzi o to żeby teren boiska w ogrodzie czy przy domu był odpowiednio ogrodzony, plac boiska był wykonany z bezpiecznych materiałów. Wiadomo podczas sportu możemy być narażeni na kontuzje, upadki nawierzchnia sportowa wykorzystana do budowy boiska dobrze aby wykazywała zdolność do tłumienia upadków.