aparat fujifilm_x-t2

Fujifilm X-T2 – następca kultowego bezlusterkowca

Od przeszło kilku miesięcy na rynku jest dostępny aparat Fujifilm X-T2. Jest to następca niemal już legendarnego bezlusterkowca – Fujifilm X-T1. Od samego początku X-T2 przyjął się z doskonałym przyjęciem zarówno recenzentów, jak i fotografów – tychy profesjonalnych oraz tych, którzy zajmują się fotografią hobbystycznie. Co wyróżnia następcę X-T1 od jego poprzednika? Odpowiedź brzmi – bardzo dużo. Inżynierowie Fujifilm włożyli w nowy model mnóstwo pracy, a tym samym wdrożono wiele ciekawych zmian, o których napiszemy poniżej.

Moc i osiągi.

Po pierwsze wydajność- nowy model znacznie przewyższa pod tym względem swojego poprzednika. Do aparatu zamontowano potężną matrycę APS-C X-Trans™ CMOS III wspomaganą procesorem – X-Processor Pro. Ten układ znacznie zwiększa zakres jego czułość ISO. Dodatkowo do aparatu został zamontowany nowy autofokus oparty o system hybrydowy zbliżając tym samym aparat do poziomy profesjonalnych lustrzanek. Nowy bezlusterkowiec Fujifilm wyposażony jest także w funkcję filmowania 4K, co czyni go jeszcze potężniejszą maszyną.

Fujifilm X-t2

Wygląd i ergonomia aparatu Fujifilm X-T2

Aparat Fujifilm X-T2  wyglądem nie szczególnie wyróżnia się od poprzednika, co wcale nie jest jego wagą. Znacząco zmienia się jednak jego waga. Jest dużo lżejszy za sprawą specjalnie wykonanego z lekkich stopów magnezu szkieletu aparatu. Całościowo aparat sprawia wrażenie bardzo solidnego Inżynierowie Fujifilm zadbali także o zwiększenie ergonomii aparatu montując m.in. nowe praktyczne przyciski oraz joystick AF. Zadbano także o zwiększenie szybkości aparatu Fujifilm X-T2 uruchamia się w zaledwie pół sekundy.

Podsumowanie

Jeśli chodzi o jakość zdjęć wykonywanych aparatem, to należy stwierdzić, że jest bardzo dobra, o czym świadczy wysoka jakość obrazu oraz bardzo niski poziom szumu w plikach JPEG I RAW. Fujifilm X-T2 jest godnym następcą swojego niezwykle dobrze przyjętego poprzednika. Można zgadywać, że z czasem przejmie jego miejsce jednego z bardziej polecanych aparatów bezlusterkowych.

Więcje szegółów o aparacie dowiesz się na stronie producenta:
http://www.fujifilm.com/products/digital_cameras/x/fujifilm_x_t2/