Co należy sprawdzić przed zakupem mieszkania?

Rynek nieruchomości stale rośnie. Z dnia na dzień pojawia się kilkadziesiąt ofert zarówno z rynku wtórnego, jak i pierwotnego. Czym kierować się podczas zakupu mieszkania? Co należy sprawdzić, gdy kupujemy mieszkanie na rynku wtórnym? Z pewnością te i wiele innych pytań zadają sobie osoby, które planują w najbliższym czasie zakup swoich czterech kątów. Aby nieco ułatwić Wam zadanie, przygotowaliśmy krótki poradnik, który z pewnością pomoże w bezpiecznym zakupie mieszkania z rynku wtórnego.

Co należy sprawdzić przed zakupem mieszkania na rynku wtórnym?

apartamenty na sprzedaz

Gdy chcemy kupić mieszkanie, które w jakimś stopniu było już eksploatowane, warto rozważyć wsparcie biura nieruchomości, które najczęściej realizuje wszelkie formalności za nas. Dzięki temu zyskujemy pewności, że inwestycja będzie udana i przede wszystkim bezpieczna. Istnieją jednak kwestie, które należy sprawdzić, aby mieć pewność, że nikt nie chce nas oszukać.

Po pierwsze: hipoteka

Przed zakupem mieszkania należy sprawdzić, czy nie posiada ono hipoteki lub innych obciążeń finansowych, które mogą spowodować nieprzyjemności.

Po drugie: dodatkowy lokator

Należy zadbać o to, aby nie kupić mieszkania z lokatorem. Każda osoba, która jest zameldowana pod adresem naszego potencjalnego miejsca zamieszkania, powinna czym prędzej się wymeldować.

Po trzecie: lokalizacja

Najczęściej podczas zakupu mieszkania kierujemy się ceną. Warto zweryfikować również lokalizacje, która pod względem komfortu życia będzie kluczowa. Założymy, że wyszukujemy mieszkanie na sprzedaż Mysłowice czy inne większe miasto (więcej ogłoszeń znajdziesz na: www.domyslaskie.pl). Jeżeli zależy nam na ciszy i spokoju, warto szukać mieszkań z dala od uczelni, czy akademików, które stale tętnią życiem. Ważne jest również to, aby zwrócić uwagę na komunikację miejską z innymi kluczowymi miejscami w danym mieście.

To z pewnością trzy najważniejsze punkty, które należy zweryfikować podczas planowania zakupu mieszkania na rynku wtórnym. Ofert jest wiele, więc nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem odpowiedniej inwestycji.