Caravaning – idealny na weekendowy wypad

Większość z nas zapewne wie z doświadczenia, że jeśli planujemy wypad na weekend czy kilkudniowy pobyt w Polsce, konieczna jest wcześniejsza rezerwacja noclegu. Zazwyczaj nawet kilkumiesięczna jeśl zależy nam na kwaterze w dobrej cenie i dobrej lokalizacji. W dodatku nigdy nie wiadomo co zastaniemy na miejscu przyjazdu czy pokój i udogodnienia będą nam pasować itp.

Caravaning okazuje się być świetną alternatywą dla podróżujących, tutaj sami decydujemy kiedy chcemy ruszyć w podróż, co chcemy ze sobą zabrać i nie musimy martwić się o nocleg. Ponadto ta forma podróżowania ma wiele zalet o których warto wspomnieć.

Tańsze podróżowanie

Przeliczając koszt noclegu w hotelu czy w kwaterze prywatnej można śmiało powiedzieć, że podróż przyczepą campingową jest znacznie bardziej opłacalna. Tutaj odchodzą koszta wynajmu noclegu, opłata klimatyczna którą trzeba uiścić w większości kurortów. Co więcej w niektórych miejscach konieczna jest opłata za nocleg za osobę nie za pokój, tak więc opłaty stają się jeszcze wyższe.

Komfort

Znane jest przysłowie “ciasne ale własne” tutaj można je śmiało przywołać. Przyczepa campingowa dysponuje niewielką przestrzenią w porównaniu do pokoju hotelowego. Jednak możemy oczekiwać więcej komfortu podróżowania wybierając właśnie przyczepę. Dlatego,że jest to nasz własny pojazd, który wyposażamy w to co najbardziej jest nam potrzebne, według naszego gustu. Przez co w takiej przyczepie campingowej możemy czuć się po prostu jak u siebie.

Duży wybór pojazdów do podróżowania

Minęły czasy w których do wyboru były jedynie pordzewiałe i mocno wyeksploatowane przyczepy campingowe. Obecnie na rynku funkcjonuje wiele firm, które zajmują się sprzedażą zarówno nowych modeli przyczep jak i tych używanych. Z tą różnicą, że takie przyczepy campingowe można nabyć naprawdę w świetnym stanie technicznym, praktycznie gotowe do podróżowania od razu. Najpopularniejsze, które cieszą się największym zainteresowaniem to przyczepy campingowe angielskie, niemieckie i holenderskie. Duży wybór przyczep oferuje firma Wiórek z Wielkopolski. Szczegóły oferty znajdziesz tutaj: Przyczepy Kempingowe Wiórek.