Basen w ogrodzie – jakie meble wybrać?

Szczęśliwi posiadacze basenów ogrodowych stają przed trudnym wyborem mebli ogrodowych. Jakie meble ogrodowe wybrać by stały się idealnym dopełnieniem luksusu?

Co możemy znaleźć w sklepach?

Leżaki

To absolutny musthave w ogrodzie, w którym gości basen. W kwestii doboru materiałów, technorattan jest doskonałym materiałem, gdyż nie chłonie wody. Do wyboru mamy leżaki mobilne z kółkami i klasyczne bez. Taki leżak sprawi, że po wodnych kąpielach, będziesz mogła zażyć również kąpieli słonecznej. Innym materiałem, z których również dobrze sprawdzają się leżaki ogrodowe jest drewno, wyglądają one stylowo. Tu jednak należy pamiętać o tym, aby leżak był prawidłowo zabezpieczony, gdyż będzie chłonął wodę. A gdy chcemy po pływaniu w basenie wysuszyć się na leżaku, musi on być solidnie zabezpieczony przed wodą.

Leżanki

Od niedawna pojawiły się w sklepach leżanki. Najczęściej spotykane są te z technorattanu i wyrobów technorattanowo-podobnych. Różnią się kształtem, wielkością oraz funkcjami dodatkowymi. Leżanka ogrodowa jest dobrym pomysłem na urozmaicenie.

Stojące

Spotkamy te okrągłe. Te, które dzielą się na połowy, które można rozsuwać, te kwadratowe i prostokątne. Niektóre są modułowe i można je rozsuwać. Na rynku dostępne są też otwierane leżanki ze schowkami w skrzyni sofy. Są też te posiadające schowki w szerokich podłokietnikach. Możemy także dobrać te z regulowanym oparciem. Schowki są cenne gdy chcemy schować poduszki przed wichurą. Niektóre mają składany daszek chroniący przed słońcem.

Wiszące

To najnowsze rozwiązanie. Wiszące leżanki zwłaszcza ratanowe wyglądają obłędnie. Bajeczny efekt uzyskamy gdy zawiesimy taką leżankę na drzewie. Jednak należy tu pamiętać, żaby gałąź była na tyle wytrzymała, aby taki ciężar utrzymać. Wiszące leżanki możemy też kupić w komplecie z ramieniem, na którym zawieszona będzie leżanka.

Parasol

To chyba najbardziej obowiązkowy mebel w ogrodzie. Będziemy mogli postawić go tuż obok leżaka, aby zapewnić sobie troszkę cienia. Na rynku znajdziemy te klasyczne i te z ramieniem podtrzymującym czaszę parasola. Warto zwrócić uwagę, czy dostępna jest regulacja nachylenia czaszy.