Atrakcje turystyczne w Zawierciu i okolicach

Zawiercie to niezbyt znana miejscowość znajdująca się w województwie śląskim. Zaliczane jest do Zagłębia Dąbrowskiego, ponieważ leży w pobliżu Dąbrowy Górniczej oraz Będzina. O tej miejscowości mówi się, że jest ,,bramą na Jurę”, bowiem stanowi ona punkt wyjścia dla wielu szlaków turystycznych na centralną część Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej.

Atrakcje turystyczne w Zawierciu

Choć atrakcji turystycznych w samym Zawierciu nie ma zbyt wielu, warto wybrać się choćby na spacer, by poczuć duszę tego miasta. Będąc w tej miejscowości należy odwiedzić Pałacyk Szymańskiego, który pochodzi z 1897 roku. Obecnie w willi siedzibę swą ma Miejska Biblioteka Publiczna w Zawierciu, ale także Miejska Izba Muzealna czy filia Społecznych Ognisk Muzycznych, a także Klub Novum. Oprócz tego, Zawiercie ma dworzec wyremontowany w 1910 roku, z którego dojedziemy do innych pobliskich miejscowości, ale i tych dalszych.

Okolice

Zamek w Ogrodzieńcu

Zamek w Ogrodzieńcu

 

Okolice Zawiercia są niewątpliwie atrakcyjne szczególnie dla osób, które uwielbiają wszelkiego rodzaju zamki i pałace. Na

 

pewno jedną z ważniejszych atrakcji jest Zamek w Ogrodzieńcu, który otwarty jest przez cały rok. Zamek ten przyciąga turystów z całej Polski. Ponadto co roku organizowany jest tutaj Turniej Rycerski.

Zamek w Bobolicach

Zamek w Bobolicach

Ciekawym miejscem są na pewno Bobolice, w których znajduje się średniowieczny zamek, powstały za panowania Kazimierza Wielkiego. We wnętrzu zamku znajduje się muzeum oraz hotel. Zatem jeśli marzycie, aby poczuć się jak rodzina królewska – macie szansę w Zamku w Bobolicach. Słynna Brama Laseckich to ogromny ostaniec skalny, w którym powstał otwór w wyniku erozji.

Zamek w Mirowie

Zamek w Mirowie

Mirów to kolejna miejscowość znajdująca się na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, który został zniszczony przez Szwedów podczas potopu. Warto wybrać się na spacer wokół warowni, bowiem znajdują się tutaj piękne skałki.

Pomiędzy miejscowościami najlepiej przemieszczać się własnym samochodem osobowym. Jeśli go nie posiadamy jest możliwość wynajmu auta u LUK-Service. Sprawdź tutaj!