Architektura Tychów

Tychy pierwotnie miały być tylko tak zwaną sypialnią dla Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, dziś to miasto rozwinęło się na tyle, że jest samowystarczalne. Tak myślał również architekt – Tychy nie mają rynku, czyli miejsca wspólnego dla wszystkich mieszkańców. Miejsca, którego zadaniem jest łączenie zbiorowości. Osiedla są tutaj raczej odosobnione. Nie brakuje tutaj miejsc do pracy, ciekawych rozrywek czy przestrzeni rekreacyjnych.

Wciąż powstają ciekawe budowle, które przykuwają wzrok. W poniższym artykule parę słów na ten temat.

Budynki warte uwagi

Ściana nad Jeziorem Paprocańskim

Największą rolę podczas projektowania odgrywa oczywiście architekt. Tychy całkiem niedawno zdecydowały się na zbudowanie całkiem ciekawej konstrukcji, a mianowicie nad brzegiem Jeziora Paprocańskiego powstał pawilon gastronomiczny.

Konstrukcja zachwyca swą innowacyjnością, bowiem pawilon ma tylko dwie ściany. Tą formą architekci chcieli sprawić, by budynek wtopił się w krajobraz. Oprócz tego, istotne było, by nie odciągać uwagi od pejzażu, a jedynie by było to dodatkiem. Ważne także, aby odpoczynek nadal odbywał się w komfortowych warunkach, a przede wszystkim w miejscach, gdzie natura jest numerem jeden.

Piramida Tychy

To także jedna z ciekawszych śląskich konstrukcji. To hotel, który ma wyjątkowy kształt – piramidy. Znajduje się on w pobliżu Jeziora Paprocańskiego. Budynek wręcz zachwyca z zewnątrz, ale i wewnątrz. Jest on oszklony, a z okien  rozpościera się widok na jezioro.

Oprócz tego, znajduje się on na czakramie. Co to jest czakram? Jest to miejsce, w którym krzyżuje się wiele kanałów energetycznych, a ziemia oddziałuje pozytywnie na człowieka. Na ludzi spędzających czas w Piramidzie oddziałuje ciągle geoenergia.

piramida tychy

Mostki

Piesze mostki stanęły w Parku Jaworek w Tychach, są częścią parkowych alejek. Emanuje od nich lekkością, a także genialnie nawiązują do górki saneczkowej, która znajduje się całkiem niedaleko. Całość zbudowana jest z drzewa egzotycznego.

Czy znajdzie się tutaj idealny architekt? Tychy oferują świetnych projektantów nie tylko budynków i architektury typowo miejskiej, ale i budynków mieszkalnych. Warto rozejrzeć się za mieszkaniem w tej miejscowości, jest ona w ciągłym rozwoju i na pewno jeszcze nie raz zaskocz swoją innowacyjnością.

Zobacz też inne atrakcje Tychów na www.polskieszlaki.pl/tychy.html

Sprawdź też www.umtychy.pl/wydarzenia